BIM z praxe: Statika pro betonové konstrukce

Jak je to s BIM modelem a jeho použitím pro statiku? Lze BIM model využít pro analytický model, výpočet, vyztužování a tvorbu projektové dokumentace?

Přijďte si poslechnout praktické rady a zkušenosti Jaroslava Pančochy, který se zabývá statikou v projekci již více než 20 let.

Na Fakultě stavební VUT v Brně organizujeme přednášku BIM z praxe, kde je zvána krom studentů i odborná veřejnost, tak pokud máte čas ve středu 19. 4. 2023 od 16:00 do 18:00 a téma Vás zajímá, tak se stavte.

Akce se bude konat naživo. Registrace | Odkaz na facebook událost

Prezentace bude zaměřena na celý proces projekce betonových konstrukcí od analýzy, výkresů tvaru a vyztužování v kontextu BIM aplikace Autodesk Revit.

Dozvíte se:

• jaký je rozdíl oproti tradičnímu postupu,
  • jak pomůže model v Revitu při analýze,
  • na co si dát pozor při práci na konstrukčním modelu,
  • srovnání tvorby výkresu tvaru (AutoCAD × Revit),
  • srovnání postupů tvorby výkresu výztuže (AutoCAD × RCD × Revit),
  • na jaké problémy můžeme narazit při vyztužování,
  • a praktická ukázka na závěr.

Kdy: středa 19. 4. 2023 o 16:00 do 18:00
Kde: Fakulta stavební VUT v Brně, přednášková místnost A138
Pro koho: studenty, pedagogy i lidi z odborné praxe
Vstupné: zdarma