BIM z praxe: BIM jako proces v architektonicko-stavebním ateliéru

Přijďte si poslechnout praktické rady a tipy, jak dělat BIM tak, aby z něj byl užitek v každé fázi projektu. O své zkušenosti se podělí tým Atelieru Velehradský.

Po dlouhé době organizujeme na Fakultě stavební VUT v Brně zase přednášku BIM z praxe, kde je zvána krom studentů i odborná veřejnost, tak pokud máte čas ve středu 16. 3. 2022 od 16:00 do 17:30 a jste nebo budete v Brně, a téma Vás zajímá, tak se stavte. Tentokrát to nebude online, ale naživo. Registrace | Odkaz na facebook událost

BIM z praxe: BIM jako proces v architektonicko-stavebním ateliéru
BIM z praxe je projekt, který propojuje teorii a praxi na vysoké škole prostřednictvím diskusních setkání studentů s lidmi ze stavební a BIM praxe.

Přijďte si poslechnout, jak dělat BIM tak, aby z něj byl užitek v každé fázi projektu. Na jednom místě během hodinky se dozvíte praktické zkušenosti architektonicko-stavebního ateliéru, který má s BIM zkušenosti již 16 let.

Dozvíte se, jak:

1. efektivně pořídit data pro návrh,
  2. využít BIM v koncepční fázi,
  3. navázat projekční fázi na koncepční fázi,
  4. dostat z BIM modelu rozpočet,
  5. odevzdat projekt nejen v mašličkách, ale jako skutečný digitální výstup.

A jako bonus si ukážeme, jak hacknout/automatizovat BIM model a procesy pomocí nástrojů pro vizuální programování. Na závěr je možné zúčastnit se volné diskuse s přednášejícími.

Téma přednese a o praktické postřehy se podělí tým Atelieru Velehradský:

• Ing. arch. Tomáš Velehradský,
  • Ing. arch. Pavla Šebestová,
  • Ing. arch. Radek Hlaváček,
  • Ing. Jan Michal,
  • Ing. Vojtěch Biolek.

Kdy: středa 16. 3. 2020 od 16:00 do 17:30
Kde: Fakulta stavební VUT v Brně, přednášková místnost A138
Pro koho: studenty, pedagogy i lidi z odborné praxe
Vstupné: zdarma
Registrace: http://bit.ly/bimzpraxe02reg